Whatsapp Chat Mesajları Nasıl Aktarılır?

WhatsApp Messenger yazışmalarını ve online WhatsApp paylaşımlarını ve bunlarla ilgili geçmişi aktarabilmek için öncelikle stabil bir İnternet bağlantısına ihtiyacınız vardır.

MSPY DENEYİN

Bu İnternet bağlantısı, şifresini bildiğiniz bir Wi-Fi noktası üzerinden ya da kullandığınız mobil İnternet operatörünün size verdiği SIM kartı ağı üzerinden sağlanabilir.

WhatsApp chat mesajları ve yazışma geçmişini hesabıma nasıl aktarırım?

WhatsApp chat mesajlarınızı hesabınıza ya da yeni aldığınız Android veya iPhone cihaza aktarmak, WhatsApp geliştiricilerinin bu konudaki hassasiyetleri nedeniyle aslında oldukça kolaydır. Yazışmaların yedeklerinin alınması konusunda gayet ciddi bir tutum sergileyen WhatsApp, yazışmaları günlük ve otomatik olarak yedeklemektedir. WhatsApp kullanıcıları, kendilerine İnternet bağlantısı sağlayan Wi-Fi ya da mobil veri operatörü üzerinden otomatik ve günlük yedeklemeleri kendilerine göre kişiselleştirebilirler.

Ayrıca, yedek alma işlemeni istedikleri zamanda manüel olarak da gerçekleştirebilirler. Eğer yedek alma ve mesajları yeniden yükleme konusunda bir sıkıntı yaşarsanız, yapmanız gereken tek şey WhatsApp ücretsiz uygulamasını telefonunuzdan kaldırmak ve yeniden indirip, kurmaktır. Yeni kurulum işlemi sırasında, eski WhatsApp yazışmaları otomatik olarak cihazın SD kartından tekrar yüklenecektir.

Eski bir Whatsapp Chat yazışmaları

Eğer eski bir WhatsApp chat yazışmasını yeniden görüntülemeniz gerekirse, bu işlemi de manüel olarak yapabilirsiniz. Fakat bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta, bu manüel işlemin yeni yapılan WhatsApp mesajlaşmalarını sileceği ve bu yazışmaların tekrarwhatsapp-chatdan kurtarılamayacağıdır. Bu işlemi gerçekleştirmek için WhatsApp Android ya da WhatsApp iPhone ayarlarında önce Sohbet (Chat) Ayarları sekmesine gidin, burada “Sohbetleri Yedekle” bölümünü bulun. Bu bölümde size son yedek alma işlemi tarihi ile birlikte gösterilir ve eğer bu sekmeye dokunursanız, yaptığınız en son sohbetler yedeklenir. Daha sonra telefonunuzu bir bilgisayara bağlayıp, WhatsApp / Veri Tabanı klasörünü bulun. Bu klasörde “msgstore” adlı dosyayı bulun ve eğer son sohbetlerin yeniden yüklenmesi istiyorsanız, WhatsApp Messenger’ı kaldırın ve tekrardan kurun.

Yedekleme

Eğer siz yeni bir telefona geçecek ve WhatsApp yazışmaları ile geçmişinizin yeni telefonunuz hesabına aktarılmasını istiyorsanız, o zaman “msgstore” adlı dosyayı eski cihazınızdan kopyalayın ve yeni cihazınızın SD kartına yapıştırın. Ardından WhatsApp Messenger uygulamasını yeniden telefonda kurun ve yazışmalarınız otomatik olarak geri yüklenecektir.

MSPY SATIN ALIN

Bu noktada dikkat etmeniz gereken, WhatsApp yedeğini Android telefondan yine Android telefona ya da iPhone cihazdan iPhone cihaza almak oldukça kolay olsa da, aynı işlemi Android cihazdan iPhone cihaza almanın zor olduğu gerçeğidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *