Whatsapp Numara Takibi

Birisinin telefonunu takibe alabilmek için sadece onun numarasını bilmek yeterli olur mu?

Ne yazık ki, hayır. Akıllı telefon kullanıcısı birisinin, Android ya da iPhone cihazını takip edebilmeniz için, bu kişinin telefonuna bir casus yazılım programı kurmanız gerekmektedir. Bu kişinin sadece telefon numarasını bilmek, onun telefonu üzerinde casusluk yapabilmek için yeterli değildir ve casus yazılım, bu kişinin cihazına kurulmadığı müddetçe hedefteki telefon takip edilemez.

Whatsapp Numara sının Yanı Sıra

Fakat eğer hedefteki telefona fiziksel olarak erişim olanağınız varsa, bu kişinin cihazı ister Android İşletim Sistemi ister iOS kullanıyor olsun, onun telefonuna kuracağınız mSpy, Mobile Spy, SpyBubble veya Highster Mobile casus yazılımları sayesinde onun WhatsApp Messenger yazışmaları ve paylaşımları da dahil tüm anlık mesajlaşmalarını takip edebilir, Facebook, Twitter ya da Instagram’daki sohbetlerini izleyebilir, İnternet Geçmişi üzerinde casusluk yaparak, hangi siteleri ne zaman ve hangi sıklıkla ziyaret ettiğini öğrenebilirsiniz.

WhatsApp-NumaraWhatsapp Casus Uygulaması ile Öğrenecekleriniz

Bu casus yazılımları sayesinde ayrıca, bu kişinin konumunu hedefteki cihazı sayesinde kolaylıkla tespit edebilir ve GPRS sistemi üzerinden bu konumun ayrıntılı tarifini alabilirisiniz. Eğer hedefteki cihaz kullanıcısının, gelen ve giden aramalarını dinlemek istiyorsanız, bu seçenek de yukarıda adı geçen casus yazılımlar sayesinde mümkün olabilir. Buna ek olarak, gelen ve giden çağrıları gerçekleştiren numaraların kime ait olduklarını da öğrenebilirsiniz.

Metin mesajları

Aynı durum, hedefteki telefona gelen veya bu telefondan gönderilen metin mesajları için de geçerlidir. Bu mesajların içeriklerinin yanı sıra, kime, ne zaman gönderildiklerini de telefon takip programı sayesinde izleyebilirsiniz. Hedefteki kullanıcının rehberine ve kayıtlı kişilerine de erişim, bu casus yazılımlar sayesinde mümkündür. Ayrıca, hedefteki telefon aktif faaliyet içerisinde olmasa bile cihaz bu casus yazılımların ileri özellikleri sayesinde ortam dinlemesi için de kullanılabilir.

MSPY DENEYİN

Söz konusu casus yazılımlar sayesinde Android ya da iPhone cihazları birer “telekulak böceğine” dönüştürerek, hedefteki cihaz sahibinin ne zaman, kiminle, nerede, ne konuştuğu bilgilerine de sahip olabilirsiniz. İleri telefon takip teknikleri açısından dikkat etmeniz gereken husus ise bahsedilen bazı seçenekleri kullanabilmek için Android cihazların root etme, iPhone cihazların ise jailbreaking işlemlerine ihtiyaç duyabilecekleridir.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *