Takip Edilecek Cihaza Ulaşım Olmadan Cihaz İzleme

kolay kurulum takip edilecek cihazDeğer verdiğiniz kişilerin telefonlarına ve tabletlerine istediğiniz an ulaşmanın mümkün olmadığını, hatta bu cihazları bir casus yazılımla uzaktan izlemeye en çok bu yüzden ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. Haliyle bu cihazları izlemek için de casus yazılımlara fiziksel erişim olmadan yüklemek istiyorsunuz. Takip edilecek cihaza erişmeden yazılım kurmak mümkün mü?

Ama ne yazık ki bir istisna dışındaki çoğu senaryoda takip etmek istediğiniz cihaza kısa bir süreliğine erişiminizin olması gerekecek. Cihazın işletim sistemine göre uzaktan cihazı izlemenin mümkün olup olmadığına ayrı ayrı bakalım.

İzlemek İstediğiniz Cihaz iPhone ya da iPad ‘se

Eğer izlemek istediğiniz cihaz iPhone ya da iPad ‘se, mSpy ‘ın jailbreaksiz iPhone ‘lar için özel tasarlanan ürününü satın alarak yüklemek istediğiniz cihaza elinizi bile sürmeden izleme işlemine başlayabilirsiniz. Bunun için cihazın iCloud giriş bilgilerine sahip olmalısınız ve izlemek istediğiniz cihazın iCloud yedeklemesi açık olmalı.

Yalnız bu durumda casus yazılımın kapsamlı ve gelişmiş takip özelliklerinin tamamını kullanmanız mümkün olmuyor ve daha sınırlı takip özellikleriyle yetinmek zorunda kalıyorsunuz.

Takip edilecek cihaza jailbreak yapılması

iCloud hesabının kullanıcı adı ve şifresini bilmediğiniz durumlar içinse henüz casus yazılımların hiçbirinde cihaza uzaktan yüklenebilecek bir teknoloji bulunmuyor. Yani bu durumda cihaza birkaç dakikalığına mutlaka erişim sağlamalısınız. Eğer cihaz daha önceden jailbreak yapıldıysa ya da jailbreaksiz cihazlar için olan sürümü satın aldıysanız mSpy ‘ın yükleme süresi on beş dakikayı geçmeyecek. Ama cihaz üzerinde tam kontrol imkanı tanıyan gelişmiş özelliklerin bulunduğu paketi yüklemek isterseniz, cihaza jailbreak yapılması gerektiği için işlem süresi biraz daha uzayabiliyor.

Android İşletim Sistemine Sahip Bir Cihazı İzlemek İstiyorsanız

Android işletim sistemine sahip olan cihazlarda uzaktan casus yazılım kurmanın ya da yazılım kurmadan takip etmenin şu an için bir yolu yok. Ama iOS cihazlarla benzer bir şekilde yükleme işlemi birkaç dakikalık fiziksel erişim sağlandığında kolaylık halledilebiliyor. Root yapılmamış Android cihazlarda da çalışan özellikler bulunmasına rağmen, anında mesajlaşma uygulamalarını takip etmek gibi daha gelişmiş ve detaylı izleme özelliklerine sahip olmak isterseniz, cihazı root yapmanız gerekeceği için telefona biraz daha uzun süre erişiminizin olması gerekecek.

Hâlâ Tereddütünüz Varsa

Jailbreak, root işlemleri ve hedef cihaza casus yazılımı kurmak size tek başınıza üstesinden gelinemeyecek kadar karmaşık gözüküyorsa, mSpy ‘ın mAssistance hizmetini kullanarak deneyimli destek personelinden yardım alabilir, jailbreak/root ve casus yazılımın ilk kurulum işleminin uzaktan sizin yerinize halledilmesini sağlayabilirsiniz.

Size bu casus yazılımı önermemizin asıl sebebi de cihazlara fiziksel erişim sağlama konusunda rahat olmadığınızın farkında olmaları ve bu süreci sizin için teknolojinin bütün imkanlarını kullanarak en rahat hâle getirmeye çalışmaları.

4 thoughts on “Takip Edilecek Cihaza Ulaşım Olmadan Cihaz İzleme

 1. 15.01.2017

  Merhaba eşimin whtsappını yada telefonunu izlemek istiyorum fakat fiziksel ulaşım mümkün degil çünkü böyle birşey yapa bilecegimi tahmin ediyor bu konuda yardımcı olacak bir program varmı andiroit sistem

  Reply
 2. zeyno

  Merhaba eşimin whtsappını yada telefonunu izlemek istiyorum fakat fiziksel ulaşım mümkün degil çünkü telefonu parmak izi ile kilitli.Lütfen yardımcı olurmusunuz fiziksel erişim olmadan bana yardımcı olabilirmisiniz.telefonu ıphone 6s

  Reply
  1. owner Post author

   Merhaba! iPhone telefonları bu açıdan daha kolay izlenebilendir. Takip edilecek telefonun iCloud yani Apple İD ve şifresini biliyorsanız telefonu açmadan da takip yazılım kurulabilir. mSpy’ın resmi sitesine geçip sıkça sorulan sorular bölümünde nasıl yapıldığını öğrenirsiniz.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *