WhatsApp ve Benzer Uygulamaları Nasıl Takibe Alabilirsiniz?

whatsapp benzeri appsKısa bir süre önce, bana WhatsApp ve diğer anında mesajlaşma servislerinin nasıl takip edilebileceği soruldu. Aslına bakarsanız, izlemeye almak istediğiniz hizmete bağlı olarak, bu düzeyde takip hizmeti sunan bazı casus yazılım programları bulunuyor. Bu özelliğin neden bu kadar büyük bir önem taşıdığını merak ediyor olabilirsiniz. Bu soruya cevap vermek için farklı mesajlaşma uygulamalarının nasıl çalıştığını anlamanız gerekiyor. Ondan sonra da, takip yazılımlarının bu işin hangi noktasında devreye girdiğini çözme işine geçebiliriz.

Siz Hangisini Kullanıyorsunuz? WhatsApp

Aşağıda, WhatsApp ve diğer benzer uygulamalardan oluşan bazı en iyi aplikasyonların listesini bulabilirsiniz… o zaman okumaya devam!

Yeni anında mesajlaşma hizmetleri sürekli olarak piyasaya sürülüyor ve WhatsApp gibi büyük olanlar özellikle popüler, özellikle de çocuklar arasında. Bunlar gibi sohbet servisleri kullanıcıların mesaj göndermesine izin vermenin yanı sıra herhangi bir masraf çıkarmadan veri dosyalarını da yollamayı mümkün kılıyor. Söz konusu iletişim yöntemi, kullanıcıların ücretsiz olarak fotoğraflar, müzik ve videolar göndermesine izin veriyor. Bunun yanında, insanların sınırsız ve ücretsiz sohbetler yürütmesine de imkan tanıyor.

MSPY DENEYİN

Takip işlemi genellikle çocuklarının aktivitelerini takip etmek isteyen endişeli ebeveynler tarafından yapılıyor. Ancak ebeveynler genellikle bu tür hizmetlerdeki son değişiklikleri takip edemeyebiliyor. Geçmişte, casus yazılım ürünleri sadece sıradan SMS metin mesajlarını takibe alabiliyordu ve çocuklar WhatsApp vs. üzerinde neler yaparsa yapsın izlemeye alınamıyordu. Artık, birçok şirket söz konusu mesajlaşma servislerine erişmenize izin veriyor.

İşte takibe alınabilecek bazı temel mesajlaşma hizmetlerinden bazıları. Hiçbir cep telefonu casus yazılım programı hepsini birden takip edemiyor, dolayısıyla sizin belirli ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir program seçmeniz gerekiyor.

Popüler Mesajlaşma Servisleri

Şu anda WhatsApp Messenger genç telefon kullanıcıları arasındaki en popüler uygulama. Söz konusu aplikasyon çapraz platform iletişimi gerçekleştirme özelliğine sahip. Onu Google Play Store ’dan ücretsiz olarak elde edebilirsiniz ve Nokia Akıllı Cep Telefonları, BlackBerry, Android, Windows Mobile ve iPhone cihazlar üzerinde çalışır. Bu size farklı platformlar üzerinden mesajlar göndermenize izin verir. Tabii karşı tarafın da aynı uygulamayı kullanması şartıyla… Hatta PC üzerinden cep telefonuna bile mesaj gönderebilirsiniz.

BlackBerry Messenger – Bu, BlackBerry telefonlarının kullanabildiği bir anından mesajlaşma hizmetidir.

GTalk – Bu WhatsApp ’a benzer bir şekilde çalışan Google ’ın kendi sohbet uygulamasıdır. Aynı zamanda, farklı platformlar üzerinden çalışma özelliği de bulunuyor.

iMessage – Bu anında mesajlaşma servisi Apple cihazları arasında çalışabilen bir uygulama – iPhone ’lar ve iPad ’ler üzerinde. Apple olmayan bir telefon kullanan bir kullanıcı ile mesajlaştığınızda, ona sıradan SMS mesajı göndermiş olursunuz.

Problem Nerede?

Eğer çocuğunuzun cep telefonu kullanımı takibe almaya çalışıyorsanız ve sıradan kısa mesajlar yerine bu sohbet hizmetlerini kullanıyorlarsa – onların mesajlarına erişme şansınız olmayacaktır. Tabii en sevdikleri mesajlaşma hizmetini hedef alabilen bir casus yazılımı kullanmıyorsanız… Yalnızca çok kısa bir süre öncesine kadar bunu yapmak mümkün bile değildi.

Birçok insan için cep telefonlarını eski yollardan takip etmenin herhangi bir sakıncası yoktur. Bu sayede takip etmek istediğiniz kişinin neler yaptığına dair gene bir fikre sahip olabilirsiniz. Ancak daha önce sözünü ettiğimiz hizmetleri sürekli olarak kullanıyorlarsa, o zaman hayati önem taşıyan bilgileri kaçırıyor olabilirsiniz. Bu hizmetler temel olarak bedava mesajlaşma fırsatı sunduğu için, çocukları bunları çok sık kullanıyor.

Takip Yazılımı

Casus yazılım geliştiricilerin kullanılan bütün uygulamaları takip etmesi oldukça zor bir iştir. Neyse ki, teknolojideki gelişmeler farklı platformlar üzerinden yürütülen online iletişimleri takip edebilecek daha iyi bir yazılımın keşfedilmesine götürecektir. Şu anda, eksiksiz – tüm mesajlaşma servislerini kapsayan – kategorisinde sınıflandırılabilecek bir çözüm bulunmuyor. Ancak yine de oldukça kapsamlı olarak değerlendirilebilecek bazı uygulamalar bulunmaktadır.

mSpy – Bu ürün şu anda sınıfının en iyi olarak kabul ediliyor – Aralarında WhatsApp ’ın da bulunduğu, en fazla sayıdaki hızlı mesajlaşma servisini destekliyorlar. mSpy ’ı kullanarak 25’ten fazla birbirinden farklı uygulamayı ve hizmeti takibe alabilirsiniz. Ana mSpy Değerlendirmemizi okuyun ve bu uygulamayı diğerlerinden ayıran özellikleri keşfedin.

Flexispy – çeşitli servisleri takip etmek adına çok sıkı çalışıyorlar, WhatsApp ’ı iyi bir şekilde izleyebiliyor ve bundan başka bir dizi özelliğe de sahip. Telefon dinlemesini yapabilen bir uygulamadır.

MobiStealth – Bu uygulama Facebook, WhatsApp ve Viber üzerinden gerçekleştirilen aktiviteleri izlemenize izin veriyor – Root işlemi yapılmış olan Android telefonlar ve iPhone ’lar için. Root işlemi yapılmış olan Android telefonlarda aynı zamanda Twitter aktivitelerini takip etme özelliği de bulunuyor.

Ayrıca, BlackBerry Messenger, Windows Live Activity ve GTalk üzerindeki aktiviteleri de izleyebilirsiniz. iPhone kullanan insanlar için iMessage ’ları ve görüntülenen videoları incelemenize izin veren YouTube ’u takibe almanızı sağlıyor.

Şu an için, bütün mesajlaşma uygulamalarını kapsama özelliğine sahip olan bir casus yazılımı bulunmuyor. Mevcut opsiyonların halen geliştirilmesi ve güncellenmesi gerekiyor. Çoğu hizmeti kapsayan mSpy şimdilik şüphesiz en iyi seçenek, ancak Flexispy da karşılaştırma yapmaya değer. Takip etmeniz gereken hizmetler ile eşleşen bir casus yazılımı seçmek çok önemlidir.

MSPY SATIN ALIN

Android Üzerinde Rooting Yapmak Gerekiyor!

Bu soru sürekli olarak karşımıza çıkıyor – WhatsApp ve diğer mesajlaşma / sosyal ağ uygulamalarını takip etmek için Android cihazım üzerinde root işlemi yapmam gerekiyor mu? Cevap bütün casus yazılımlar için evettir! Android Üzerinde Root Yapma Rehberim ile daha fazla bilgi edinebilirsiniz – ancak bunun bütün programlar için gerekli olduğunu bilmenizde fayda var.

Şu anda casus yazılım şirketleri daha fazla mesajlaşma servisini takibe almak için çabalarken, çeşitli casus şirketleri arasında ciddi bir rekabet bulunuyor. Son gelişmeleri gerçekten takip etmeye çalışmalısınız ve ihtiyacınızı karşılayacak en iyi casus yazılımı seçmelisiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *