Whatsapp Mesajları Neler Saklıyor Olabilir

Whatsapp kalpİnternetin akıllı telefonlar sayesinde herkesin cebine girmesiyle mesajlaşma alışkanlıklarımızda da büyük değişiklikler oldu. Artık SMS’lerin sınırlarından kurtulmuş durumdayız; ama Whatsapp sayesinde yine telefon numaramızı kullanarak mesajlaşmanın rahatlığını devam ettirebiliyoruz. Üstelik Whatsapp’ın sağladığı mahrumiyet SMS’ler ile boy ölçüşemez. Ne de olsa yaptığımız hiçbir görüşmemiz telefon faturamıza yansımıyor…

Bu düşünce kimilerimizi rahatlatabileceği gibi kimilerimizi de paniğe sürükleyebilir.

MSPY DENEYİN

WhatsApp Mesajları Neler Saklıyor Olabilir

Whatsapp mesajları sizinle o anda konuşamayacak durumda olan kişilerle iletişimde kalmanız için paha biçilemez bir araç. Etraftaki gürültüyü, telefonu açmamızı engelleyen bir toplantıyı, telefon hattınızın konuşmaya izin vermediği yer altındaki spor salonlarını sevdiklerimizle iletişimimizin kesilmesinin önünde bir engel olmaktan çıkarıyor. Hatta iletişimi o kadar rahat bir hâle getiriyor ki bir an bile elimizden bırakamıyoruz.

Peki her şeyden çok değer verdiğiniz çocuğunuzun evde asla telefonla konuşmayıp hep mesajlaşmasının, sevgilinizin mesajınızı okudu olarak gözükmesine rağmen neden cevap atmamasının ya da eşinizin yanınızda başını telefonun ekranından kaldıramamasının arkasında yatan sebep ne olabilir?

Bu gibi soruların cevabı çoğunlukla basittir

Çocuğunuz ergenlik döneminde olduğu için sizin tarafınızdan yargılanmaktan çekiniyordur, sevgilinizWhatsapp mesajınızı gördükten hemen sonra kalabalık bir arkadaş grubunun arasına girmek zorunda kalmıştır ya da eşiniz karşı takımı tutan bir arkadaşını geçen kaybettikleri maç hakkında Whatsapp’ı kullanarak kızdırıyordur.

Bazı durumlardaysa işler gerçekten karışmaktadır. Bunu sorumluluk sahibi bir ebeveyn, sevgili ya da eş olarak bildiğiniz içinse içiniz rahat etmeyebilir ve zaman geçtikçe bu şüphe yüzünden hem kendinize hem sevdiklerinize zarar verebilir, onları güven duymadığınız hissiyle baş başa bırakabilir ya da üzebilirsiniz. Aslında durumsa bunun tam tersidir. Siz yalnızca onlara göz kulak olmak istemektesinizdir. Ama çocuğunuza ne kadar ona zarar verebilecek kişilerle mesajlaşmamasını söyleseniz de sizi dinlemiyor gibi durması yüzünden sürekli üstüne gidebilir, sevgilinize başka kimlerle niye mesajlaştığını ve size niye anında cevap vermediğini defalarca sormanız yüzünden tepkisini çekebilir, eşinizin telefonuna bakmaya çalışırken kavga edebilir, dolayısıyla en çok korumak istediğiniz kişilerle istemeden aranızı bozabilirsiniz.

whatsapp mesajları

Bu haklı merak duygusu, karşınızdaki kişiye ne kadar güvenseniz de dinmeyecektir; çünkü buradaki asıl sorun onlar değil,Whatsapp mesajları ile o anda yollamanın ya da sizden saklamanın masum göründüğü bilgilerin dönüp dolaşıp onlara zarar vermesi. Meraklandırmamak için çocuğunuzun size söylemediği iki gündür onu takip eden adam hakkında arkadaşıyla konuştuğu ya da eşinizin sizi üzmemek için bir iş arkadaşıyla yaptığı tehditkâr içerikli mesajlar bir gün onların canını yakabilir. Sevgilinizin arkadaşlarıyla özel anlarınızı paylaşmasıysa hepten kötü bir şey olabilir. 

WHATSAPP TAKİP PROGRAMI SATINALIN

Whatsapp mesajlarının takibiyse

aslında kolayca yapılabiliyor. Takip etmek istediğiniz kişinin telefonuna yükleyeceğiniz ve telefonun çalışan uygulamaları arasında gözükmeyen bir casus yazılımla gönderilip alınan bütün mesajları siz de görebilir, özellikle kolay kullanılması için tasarlanan panellerden bütün sohbet geçmişini, tabii ki yasalara uymayı ihmâl etmeyerek takip edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *