WhatsApp Mesajları Nasıl Yedeklenir?

WhatsApp mesajları nasıl ve nerede yedeklenir? WhatsApp ve diğer paylaşımlar otomatik olarak WhatsApp sunucularına yedeklenmiyor olabilir;

ama birkaç farklı şekilde, kolaylıkla kendi yedeklerinizi alabilir ve gerektiğinde yedekleri yine kolay bir şekilde geri yükleyebilirsiniz. İsterseniz e-posta adresine metin dosyası şeklinde bile WhatsApp mesajlarının bir kopyasını gönderebilirsiniz; ama bu şekilde yedek alındığında WhatsApp’a mesajların geri yüklenmesi mümkün değildir.

MSPY DENEYİN

WhatsApp Mesajları Nasıl Yedekleyebiliriz?

WhatsApp mesajları her gün otomatik olarak telefon hafızasına yedekler. Bu yedekleri telefon dosya yöneticisine girerek “wa” adlı klasördeki “MsgStore.bak” adında bulabilirsiniz. Bu yedekler 7 gün geçerlidir. Ayrıca WhatsApp ayarlarından sohbet geçmişine girip “Sohbet geçmişini yedekle” seçeneğine tıklayıp manual yedek de alabilirsiniz. Bu yedekler güvenlik amacıyla sadece aynı SIM karta ya da numaraya sahip cihazlarda WhatsApp’a geri yüklenebilmektedir. Geri yüklenilmeden içerisindeki mesajlara bakılamamaktadır.

Bilgisayardan görebileceğiniz ama WhatsApp’a geri yüklenemeyecek şekilde yedek almak isterseniz cihaz ayarlarından az önce bahsettiğimiz bölüme girerek “Sohbet geçmişini gönder”e basmanız ve istediğiniz sohbeti seçmeniz yeterlidir. Metin dosyası e-postaya eklenecek. Tek seferde 10.000 mesajı bu şekilde gönderebilirsiniz.

WhatsApp’ı Bulut Hesabına Yedekleme

Bu yöntemlere ek olarak WhatsApp mesajlarını, fotoğrafları ve videoları Google Drive’a ve iCloud’a yedekleyebilirsiniz. Bunun için Whatsapp ayarlarından Android için “Sohbetler ve Aramalar”, iPhone için “Sohbetler” bölümüne gitmeli ve buradan “Sohbet Yedeği”ne basmalısınız. Burada göreceğiniz seçenekleri dilediğiniz gibi ayarlayarak telefona tanımlanmış Google Drive ya da iCloud hesabına yedekleme yapmaya başlayabilirsiniz. Aynı Google Drive ve iCloud hesabının tanımlı olduğu başka bir cihaza WhatsApp’ı yüklediğinizde ve telefon numarası onayını yaptığınızda yedeği geri yüklemek için talimatlarla karşılaşacaksınız. Bunları takip ederek işlemi kolayca halledebilirsiniz; ama başka bir telefon numarasına ait yedeği o numaraya sahip olmayan telefona aktaramayacaksınız.

WhatsApp Başkasının Mesajlarını Okuma Yöntemleri

WhatsApp yedekleme konusundan bahsedildiğinde genellikle bu yöntemlerle WhatsApp takip işlemi yapılıp yapılamayacağı da merak edilmektedir. WhatsApp tarafından alınan önlemlere bakıldığında başkasının WhatsApp mesajlarını okuma işinin yedekleme yöntemleriyle pek de olası olmadığı görülecektir. Üstelik silinen mesajların bu yedeklerin içerisinde yer almayacak olması ayrı bir sorun teşkil etmektedir.

WHATSAPP TAKİP PROGRAMI SATINALIN

Bunun için özel olarak geliştirilmiş mSpy gibi bir WhatsApp takip programıkullanmak gerekmektedir. Bu programı WhatsApp mesajlarını okumak istediğiniz cihaza yükledikten başka hiçbir işlem yapmanız gerekmeden internetteki kullanıcı panelinden WhatsApp kişilerini, mesajlarını, ve paylaşılan fotoğrafları, videoları görüntüleyebilirsiniz. Yedeklemelerdeki aynı telefon numarası kısıtlamasının aksine WhatsApp takip programı ile istediğiniz bütün bilgisayar ve telefonlardan WhatsApp takip işlemi yapılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *