WhatsApp Konum Takip Nasıl Yapılır?

Belki sevdiklerinizin her an yanında olmanız mümkün değil, ama WhatsApp konum takip nasıl yapılır öğrenerek dakika dakika nerede olduklarını bilebilirsiniz. GPS telefon takip işleminin hem Android hem de iPhone başkasının yerini bulma için nasıl kullanılabileceğini hemen öğrenin.

Telefon konum takip programı özellikleri olan bir WhatsApp çevrimiçi takip uygulaması ile bunun kolayca üstesinden gelebilirsiniz.

Yazımızın devamında bu WhatsApp konum takip programının özelliklerine ve telefon numarası ile konum bulma işleminin detaylarına değineceğiz.

Telefon Numarası İle Konum Bulma

Eğer birinin sadece telefon numarası ile yerini bulma için bir yöntem arıyorsanız ne yazık ki böyle bir şeyin bizim gibi sıradan kullanıcılar için mümkün olmadığını söylemeliyiz. Numara yeri tespit etme veya diğer bir deyişle telefon numarası ile konum bulma işlemini ancak telefonların hat operatörlerinden bilgi alabilecek, özel izne sahip devlet otoriteleri yapabilir.

Bu WhatsApp konum takip işlemini yapamayacağız anlamına gelmiyor. GPS numara takip gibi pek çok özelliğe sahip olan WhatsApp anlık takip uygulamaları var. Bu programları takip etmek istediğiniz telefona fiziksel olarak erişerek yüklemeniz gerekiyor.

Bu şekilde WhatsApp takip Android (rootlu) ve iOS (jailbreakli) işletim sistemine sahip telefonlarda yapılabiliyor. WhatsApp kişi takip etme iOS cihazlarda kısmi olarak jailbreaksiz de çalışabilir; ama WhatSapp mesajlarını içeriğini bu şekilde okuyabilmenize rağmen Wi-Fi ağlarının takibi dışında, ki tek başına yeterli olmayacaktır, başka konum takibi özelliklerine erişemeyeceğiniz için cihazı jailbreak yapmanızı tavsiye ederiz.

Telefon Konum Takip Programı

Telefon konum takip programı ile istediğiniz kişinin yerini şu özelliklerle tespit edebileceksiniz:

  • GPS konum takibi: Telefonun GPS bilgilerini size ileterek takip ettiğiniz kişinin o andaki konumunu size bildirir.
  • Telefon numarası üzerinden konum takibi: Telefonun GPS hizmeti kapalı olsa bile telefonun hattının bağlandığı istasyonlardan edinilen konum bilgisine ulaşma.
  • Wi-Fi ağları: Kafelerdeki, okullardaki ve diğer halka açık yerlerdeki Wi-Fi ağlarının isimleri telefonun konumunu öğrenmenizi sağlayacaktır.
  • Coğrafi çevreleme: Takip edilen telefon belirli bölgelere girdiğinde ve bu bölgelerden çıktığında bildirim alabilirsiniz.
  • Geriye dönük konum takibi: Sadece o anda değil, belirli tarihler arasında takip ettiğiniz kişinin bulunduğu yerleri harita üzerinden izleyebileceksiniz.

Elbette bu programlar WhatsApp sohbetlerinin ve paylaşımlarının bütün içeriğini, diğer mesajlaşma uygulamalarını, aramaları, kısa mesajları ve daha pek çok şeyi başarıyla takip edebilir. WhatsApp konum takip programı olarak adlandırmamızın sebebi de hem WhatsApp ile hem de konum takibiyle uyumu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *