SpyBubble İncelemesi

Bir kişiye göz kulak olmak için teknolojinin sunduğu en iyi çözüm casus yazılımlar. Peki en iyi casus yazılım hangisi? Piyasadaki pek çok yazılım en iyi tercihin kendileri olduğunu, en gelişmiş takip yöntemlerini kendilerinin sunduğunu söylüyorlar. SpyBubble da bunlardan biri.spybubble

Tabii böyle bir iddianın altından kalkmak hiç de kolay değil. Bu incelemede SpyBubble ‘ın internet sitesinde sıraladığı özellikleri ve bunların ne kadarını gerçekleştirebildiğini ele alacağız.

Genel Olarak SpyBubble’ın Özellikleri

SpyBubble, iOS ve Android işletim sistemin sahip çok sayıdaki eski ve yeni cep telefonunu, hatta tableti destekliyor.  Yüklemesi ve güncellemesi de oldukça kolay. Özellikle sık güncelleme alıyor olması, teknolojiyi iyi takip etmeye çalıştıklarının bir göstergesi. Fiyat konusundaysa makul sayılabilir.

3 aylık ücreti 49.95 $

Bir casus yazılımın sahip olması kesinlikle gereken temel özellikleri sunuyor; ama daha fazlasını beklememek gerek. Bu özellikler arasında aramaları, e-postaları, SMS’leri, GPS konumlarını takip etmek, rehbere, internet geçmişine, fotoğraflara ve videolara erişmek var. Telefonun bulunduğu ortamdaki sesleri aktarmasıysa farklı ve güzel bir özellik olmuş.

Peki Ya Whatsapp Takibi?

En iyi casus uygulamaların olmazsa olmazı Whatsapp casusu özelliğinin SpyBubble’da da bulunduğunu görüyoruz. Böylece ürünün diğer özellikleriyle birlikte Whatsapp takibi yapabilmek için ihtiyacınız olan araçlara sahip olacaksınız.

Bildiğiniz gibi, Whatsapp takibi yapamayan casus yazılımların pazarda tutunması çok zor; çünkü Whatsapp iletişimi yeni bir boyuta taşıyor. Getirdiği rahatlık sayesinde uyanık olunan vaktin büyük bir kısmını farkında olmadan Whatsapp kişileriyle, grup sohbetleriyle geçirmek, bu sırada sıklıkla fotoğraf, video ve ses paylaşımı yapmak kimileri için gündelik hayatın rutinlerinden oldu. İşte tam da bu yüzden sevdikleri için kaygılanan kişilerin hayatlarını takip etmek adına sosyal ağlardan, arama kayıtlarından, e-postalardan bile önemli hâle geliyor; çünkü diğer bütün iletişimler belli bir derece resmiyete sahipken ya da dışarıya karşı rol değişimine sebebiyet verirken, Whatsapp sohbetlerinde kişiler daha rahat, özel ve gizli bir alana kavuşuyorlar.

Whatsapp casusu denildiğinde, bu uygulama içerisinde gerçekleştirilen bütün iletişimi bize mesajı mesajına raporlayan bir özelliği kast ediyoruz. Bu özellik sayesinde telefon ve kişiler üzerinde tam bir kontrole sahip olacaksınız. Whatsapp kişilerinin listesine erişebilecek, özel ya da grup konuşmalarının içeriğini ne zaman, kimler arasında gerçekleştiğini görebileceksiniz. Paylaşılan fotoğraflara ve videolara erişmekse, mesajları yorumlayarak tereddüte düşmekten sizi kurtaracak; çünkü bir fotoğrafta yanlış anlaşılabilecek çok az şey vardır. Gece aniden işte çıkan bir sorun yüzünden evden apar topar giden eşinizin o akşam bir partide çekilmiş fotoğrafını arkadaşına göndermesinde şüpheye düşecek bir şey bulamazsınız.

SpyBubble Hakkında Dikkat Etmeniz Gerekenler

İlk göze batan detay, SpyBubble’ın gerçekten çok abartılı olan pazarlama stratejisi. Ürünü denemeye başlamadan önce iddia edilen şeyler karşısında şaşırmıştık. Üstelik bu iddialar ne kadar abartılı olsa da internette bunları destekleyen siteler de vardı. Ama daha detaylı baktığımızda bizim okuduklarımızın ve SpyBubble’ın sitesinde bağlantıları bulunan sitelerin bu iddiaları desteklemelerine rağmen otorite konumunda olmamalarıydı. Herhangi birinin açabileceği bir siteden farksızdılar. Bu da tabii bizi tereddüte düşürdü.

Diğer bir sıkıntıysa müşteri hizmetlerinde baş gösteriyor. İnternet sitesinde canlı sohbet özelliği var gibi duruyor; ama daha hiç online olduğuna şahit olmadık. Diğer müşterilerin yorumlarına bakınca aynı sıkıntıyı yaşadıklarını görebiliyoruz. mSpy gibi sorunsuz ve 7/24 ulaşılabilen canlı sohbete sahip olan casus uygulamaları denedikten sonra böyle bir durumla karşılaşmak bizi fazlasıyla şaşırttı. Bu durumda SpyBubble’ın müşteri hizmetlerine e-posta ile ulaşmaktan başka çare kalmıyor. E-postalara hızlı cevap verselerdi bu durum belki kabul edilebilirdi; ama geri dönüş yapmaları hayli uzun sürüyor.

MSPY DENEYİN

Müşteri hizmetlerine, eğer para iadesi için başvurduysanız başka bir sıkıntı daha sizi bekliyor olacak. Bazı müşteriler, müşteri hizmetlerinin iade işlemlerini sürekli ertelediğinden şikayet etmiş.

Sadece SpyBubble için değil, diğer bütün casus uygulamalar hakkında mümkün olduğunca iyi araştırma yapmalısınız. Mümkün olduğunca bu alanda otorite kabul edilen sitelere başvurmaya çalışın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *