FlexiSpy İncelemesi

FlexiSpy ‘in sunduğunu söylediği hizmetlerin skalası oldukça geniş ve üstünkörü bakıldığında gerçekten bir kişinin ailesini ya da çalışanlarını takip edebilmek için ihtiyacı olan her şeyin sağlandığını görebiliyoruz. Ama doğru bir inceleme yapabilmek için bu yazılımın bütün özelliklerini güzelce masaya yatırmak ve bunların beklenildiği gibi çalışıp çalışmadığına bakmak gerekiyor. Böylece en iyi takip yazılımları arasında adı sıklıkla geçen FlexiSpy’in gerçekten sizin için uygun olup olmadığını anlamanızı daha doğru bir şekilde anlamanızı sağlayabileceğimizi umuyoruz.

Flexispy-Box

FlexiSpy ‘ı satın alabilmek için iki farklı opsiyona sahipsiniz. Bunlar:

 • senelik ücreti 149 $  FlexiSpy Premium
 • senelik ücreti 349 $ FlexiSpy Extreme.

Sunulan Özellikler

FlexiSpy Extreme ürününü satın aldığınızda şirketin sunduğu en detaylı ürüne sahip olacaksınız. Telefon görüşmelerini dinlemekse bu yazılım tarafından sunulan en değişik özellik. Ama Extreme’in sunduğu hizmet bu açıdan tam olarak yeterli değil. Bu yüzden bir kereye mahsus olarak 249 dolar ödeyerek FlexiRECORD yazılımını satın almanız gerekebilir. Bu yazılımı satın aldıktan sonra Windows işletim sistemiyle çalışan bir bilgisayara yükleyerek görüşmelerin kaydını tutabilirsiniz.

Extreme ürünü ile sahip olabileceğiniz, Premium içinse 49.99 dolar ödemeniz gereken Password Cracker ürünüyle beraberse telefonda saklanan bütün şifrelere erişebiliyorsunuz.

Bunların dışındaysa Whatsapp ve diğer anında mesajlaşma uygulamalarını, SMS’leri, e-postaları ve aramaları izleyebilmek gibi pek çok faydalı özelliği rakipleri gibi bir arada sunabiliyor. Hatta yüklenen cihazın aktif internet bağlantısı olmasa bile bağlı olduğu baz istasyonundan gerekli bilgileri alarak GPS konumunu gösterebilir ve telefonun içerisinde belirli bir ismi ya da benzeri başka bir bilgiyi bulmak isteyenler için arama hizmetini de bulabilirsiniz.

Diğer Casus Yazılımlarla Kıyaslanabilecek Özellikleri

mSpy gibi alternatiflere baktığımızda, Whatsapp takibi konusunda aynı hizmeti verdikleri görülüyor. Whatsapp listesinde bulunan kişilerin isimleri ve telefon numaralarını öğrenmek, gelen ve giden mesajları görüntülemek, yollanan ve alınan fotoğraflar ve videolara erişebilmek açısından zaten büyük casus yazılımlar mükemmel bir iş çıkarıyor. Whatsapp kullanırken zaten takip edilmek istenen telefonun internete bağlı olması gerektiği için siz de Whatsapp aktivitelerini gerçekleştiği anda görebiliyorsunuz. Üstelik daha önce söylediğimiz gibi bu işlem tek taraflı değil. Zaten Whatsapp takibini düzgün olarak sağlayabilmeleri için karşı tarafın gönderdiği her şeyi size ulaştırmaları gerek.

Bizce bu özellik arama kayıtlarını dinlemekten daha önemli. Çünkü anında mesajlaşma yazılımları sizin için sıradan sesli görüşmelerin sağladığından daha fazla bilgi barındırıyor. Her yerden arama yapmak mümkün değil, yapılan aramaların süresiyse mecburi olarak belirli sınırlar içerisinde tutulması gerekiyor. Ama Whatsapp’a baktığımızda neredeyse uyanık olunan bütün saatlerde iletişim imkanı doğurduğunu görüyoruz. Ailece yenen yemeklerde, toplu taşıma araçlarında ve toplantılarda… Whatsapp aktivitelerini izleyerek ne kadar fazla bilgiye ulaşılabileceğini sanırız tahmin edebilirsiniz.

Bu kadar önemli olan Whatsapp takibi konusundaysa dediğimiz gibi FlexiSpy rakiplerinden daha fazlasını veremiyor. Tabii bu kötü bir hizmet verdiği anlamına gelmiyor. Yalnızca en iyi casus yazılımlar bu alanda çok iddialılar.

FlexiSpy’ın GPS takibi üzerinden kıyaslamaya soktuğumuzdaysa kendi internet sitesinde gelişigüzel bahsedilmesinden anlayabileceğiniz gibi bu alanda rakipleri kadar verimli bir hizmet vermiyor. Bunuysa sahte mesajlar gönderme, telefon kamerasını kullanarak gizlice fotoğraf çekme gibi PhoneSheriff ve MobileSpy gibi rakipleri tarafından desteklenmeyen özelliklerle telafi ediyor gibi görünüyor. Ama bu özellikleri kullanırken dikkatli olmalısınız. Her ne kadar yine geliştiriciler tarafından bu özelliklerin tespit edilemeyeceğine dair garanti veriliyor olsa da gizlice fotoğraf çekmek ve sahte mesaj göndermek çoğu durumda etik olmayacağı için bu özellikleri dikkatli ve kişisel haklara saygı duyarak kullanmalısınız. Çoğu casus yazılım bu sorunu ortadan kaldırmak için telefonun sahibi tarafından çekilen ya da depolanan fotoğraflarla videoları izleme özelliğini barındırır.

Desteklenen Cihazlar

FlexiSpy piyasadaki pek çok telefonla uyumlu çalışabilecek şekilde tasarlanmıştır. Yüklemek istediğiniz cihazın Symbian, iOS, Android, Windows veya Blackberry işletim sistemlerinden herhangi birine sahip olması yeterli. Uzun bir süredir bütün akıllı telefonlar bu işletim sistemlerinden biri yüklü olarak geldiği için büyük ihtimalle uyumluluk konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız ve rahatlıkla kullanabileceksiniz.

FlexiSpy Hakkında Son Bir Değerlendirme

FlexiSpy’in rakipleri karşısındaki en büyük avantajı telefondaki aramalara dahil olma imkanına sahip olmasından kaynaklanıyor. Onu diğerlerinden ayıran, sık göremediğimiz bazı ek özelliklere sahip olması yönünden de oldukça çekici.

Ama takip işleminizin kesintisiz ve rahat bir şekilde sürebilmesi için 349 dolarlık Extreme sürümünü almanız gerekiyor. Bir alt paket olan 149 dolarlık ürünü aldığınızda eksik özellikler yüzünden içiniz rahat etmeyecektir. Bir de bu ücrete ek olarak yan ürünlere para yatırmak çoğu kişinin bütçesini epey zorlayabilir.

MSPY DENEYİN

Eğer arama kayıtlarına erişmek ilk önceliğiniz değilse, Whatsapp gibi anında mesajlaşma uygulamaları görüşmeleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız, mSpy gibi daha ekonomik alternatiflere yönelebilirsiniz.

Bu yüzden bir casus yazılım satın almadan önce fiyata nelerin dahil olduğunu ve bunlara gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını iyi değerlendirmelisiniz. Kullanmayacağınız ya da aslında ihtiyacınız olmadığı, belki de beklentilerinizi tam olarak karşılamayacak özellikler yüzünden bütçenizi zorlamanız gerekmez.

2 thoughts on “FlexiSpy İncelemesi

 1. Aslıhan yılmaz

  Uygulamayı yükledim fakat düzenli kullanamıyorum yüklediğim telefon sürekli wifi mi kalmak zorunda anllamadım uygulamayı cigaza iki defa yükledim fakat sorun yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim ben bu uygulamayı verimli kullanmak istitorum bunun için ücret ödedim eğer sorun varsa ücretimi iade edin bu şartlarla sürekli sıkıntı yaşayarak kullanmak istemiyorum teşekkürler

  Reply
  1. owner Post author

   Biz programın incelemesini yaptık, program üreticileri ile irtibata geçin, amacımız bilgi vermek.

   Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *