Çocuklarınıza Söylemeniz Gereken Whatsapp Güvenlik İpuçları

Whatsapp, dünya genelinde 500 milyondan fazla kullanıcısıyla en popüler anlık mesajlaşma servislerinden ve uygulamalarından biri. Anında mesajlaşma servisleri ve uygulamaları, sürekli arkadaşlarıyla sohbet etmek ve başka kişilerle bağlantı kurmak isteyen gençler ve çocuklar arasında özellikle popüler.

Ne yazık ki internetle ilişkili diğer her şey gibi, Whatsapp da çocuklar için tamamen güvenli değil ve çocuklarına Whatsapp güvenlik ipuçları hakkında bilgi vermek ebeveynlerin bir görevi.

MSPY DENEYİN

Whatsapp’ını Kilitle

Whatsapp güvenlikHer ne kadar Anroid ve iOS cihazlarınızdaki belirli uygulamaları kilitlemek için çeşitli 3. taraf uygulamaları ve servisleri olsa da Whatsapp bu özelliği kendi içerisinde getirdiği için Whatsapp’ı kolayca kilitleyebilirsiniz. Bu özellikle birlikte, diğerlerinin telefonlarına ve kişisel görüşmelerine göz atmak gibi nahoş bir huyu olan arkadaşlarla başa çıkabileceğiniz aşikar.

Whatsapp Görsellerini Galeri ve Albümlerden Saklayın

iOS ve Android cihazların ikisi de otomatik olarak Whatsapp görsellerini galeriye ya da albümlere eklemektedir. Bu görsellerin bazıları özel olabileceği için rahatsız edici bir özellik.  Bu durumu iOS ve Android cihazlarınızda kolayca düzeltebilirsiniz. iOS cihazlar için ayarlar >> gizlilik >> fotoğraflar’a gidin ve Whatsapp seçeneğini kapatın. Android cihazlar içinse, Whatsapp klasörünün içine .nomedia adında bir dosya oluşturun. Böylece sistem bu klasörü taramayacaktır.

MSPY SATIN ALIN

mSpy nedir?

Bir ebeveyn olarak çocuklarınıza göz kulak olmak her zaman sizin sorumluluğunuzda ve açıkçası bu söylenildiği kadar kolay değil. Her çeşit krizle başa çıkabilmeniz için sınırsız enerji kaynağına sahip olmak zorundasınız, oysaki mahrumiyetlerini ihlal etmeden çocuklarınızı takip etmenize imkan veren takip programları bulunmakta. mSpy bu takip programlarının en popülerlerinden biri ve bu özel durum için özenle üretildi. Üstelik birçok farklı mobil işletim sistemiyle uyumlu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *