Çalışanlar ınızı Whatsapp’tan İzlerken Hangi Verileri Toplamalısınız

Organizasyonlar ve iş verenler çalışanlar ını her zaman izlerler; bunun etkili, verimli ve yasal olup olmadığı büyük bir soru ve çoğu kişi cevabı bilmiyor. İş verenlerse, aradaki kara koyunu bulmak ya da performanslarını değerlendirmek için çalışanlar ını cep telefonları ve tabletler gibi mobil cihazlar üzerinden takip etmekteler.

çalışanlar izlemeDiğer bir deyişle, çalışanları izlemek bu günlerde hayatta kalmak için bir zorunluluk. İş dünyasındaki rekabet oranının günden güne artmasıyla artık çalışanların hata yapma lüksleri bulunmuyor ve iş verenler de organizasyonlarının ya da şirketlerinin ayakta kalmaya devam edebileceğinden emin olmak için haklı olarak çalışanlarına göz kulak olmak istiyorlar.

İzleme uygulamaları nedir?

İzleme uygulamaları,tıpklı ebeveyn kontrol uygulamalarının yaptığı gibi hedef cihazdaki bütün aktiviteleri yöneticinin görmesine izin verir. Her ne kadar yığınla izleme uygulaması ve servisi ulaşılabilir durumda olsa da bunların çoğunun kullanımı zordur ve pratik kullanım imkanı olmayan bazı özelliklerle gelirler.

mSpy en popüler izleme uygulamaları ve servislerinden biridir ve bütün dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Bu popülerliğinin arkasında şüphesiz diğer çoğu uygulamadan farklı olarak rahat ve kolay bir kullanıma sahip olması yatıyor. İş verenler tercihlerini hızlıca kullanabilecekleri, onlara vakit kaybettirmeyecek ve dolayısıyla verimlilikleri arttıracak stressiz uygulamalardan yana yapıyor.

Çalışanlar ınızı izlemek yasal mıdır?

Bir bireyin aktivitilerini haberi ya da izni olmadan izlemek çoğu ülkede yasa dışıdır. Ama bu maddeyi kontratlarına ekleyebilir ve izleme uygulamalarını şirket tarafından sağlanan mobil cihazlara yükleyebilirsiniz. Bu sayede hedef cihazdaki bütün aktiviteleri diğer tarafın rızası ile izleyebilirsiniz.

Çalışanlar ınızı izlerken hangi verileri toplamalısınız?

mSpy pek çok özelliğe sahiptir; kullanıcılar arasında en popüler olanlardan biri GPS takip özelliği. Bu dikkate değer özelliğin yardımı sayesinde, bir yönetici hedef cihazın nerede olduğunu tespit edebilir. Diğer şaşırtıcı özelliklerin arasında çağrı izleme, mesaj izleme, e-posta ve anında mesajlaşma izleme, internet kullanımı izleme ve sosyal medya izleme sayılabilir.

MSPY DENEYİN

Şaşırtıcı bir şekilde, bu aktiviteleri izlemek için hedef cihaza fiziksel erişiminizin olmasına gerek yok. Yalnızca mSpy uygulamasını ilk defa yüklemek için birkaç dakikalık bir fiziksel erişime ihtiyacınız var. Yükleme işleminden sonra cihazı satın alma sırasında size verilen web portalı üzerinden kontrol edebilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *